inne

Brąz — brąz jest to stop miedzi z cyną lub innymi pierwiastkami, których zawartość miedzi wynosi 80-90% wagowych (tuleje i panwie łożyskowe, styki ślizgowe, części łożysk, wały).

Brąz wióry — złom pod postacią wiórów i ścinek, pochodzących z obróbki różnych gatunków brązów. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń elementami żelaznymi.

Węgliki spiekane — złom w postaci nowych lub używanych płytek wieloostrzowych, frezów i wierteł wykonanych z węglika spiekanego. Czysty, bez lutu.

Cynk blachy — złom w postaci blach starych i nowych, także drut, gąska, anoda.

Zn-Al — stopy odlewnicze cynku z dodatkiem głównie Al, np. gaźniki, pompy paliwowe, galanteria meblowa, itp.

 

Ołów czysty — kawałki ołowiu pochodzące głównie z izolacji przewodów elektrycznych, a także gąski, blachy, rury itp. w których minimalna zawartość ołowiu wynosi 91%. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych jak również olejów, tworzyw bitumicznych, powłok olejowych, ziemi.

Ołów brudny — kawałki ołowiu pochodzące z izolacji przewodów elektrycznych, a także gąski blachy, rury, taśmy do obróbki komina, w których minimalna zawartość ołowiu wynosi 91%. Zanieczyszczone olejami. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych.

Akumulatory Pb — złom pod postacią kompletnych akumulatorów ołowianych z elektrolitem.

Chromonikiel — złom kawałkowy pod postacią blach, ażurów, ścinek, kształtowników, zlewozmywaków i innych elementów o zawartości Ni powyżej 8%.

CrNi garnki, wężyki — złom pod postacią garnków, czajników, elementów armatury itd. wykonanych ze stali stopowej Ni 4-8 %. Zanieczyszczenia metaliczne i niemetaliczne do 1%.

Chłodnice z Cu — chłodnice aluminiowe z rurkami miedzianymi gdzie minimalna zawartość miedzi wynosi 20%.

Chłodnice Al — złom chłodnic aluminiowych. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych, zanieczyszczenia niemetaliczne do 1%.


N10 złom cienki — złom stalowy, poamortyzacyjny w postaci elementów konstrukcji cienkich blach o grubości od 0 — 4 mm. + samochody osobowe, dostawcze i autobusy przeznaczone do kasacji jako 80% wartości klasy złomu.


N2 złom gruby/żeliwo – złom stalowy poamortyzacyjny w postaci lekkich konstrukcji stalowych o grubości od 4 – 6 mm, odlewy, korpusy żeliwne, armatura przemysłowa.


Stal 3G – złom stalowy poamortyzacyjny w postaci grubych, masywnych konstrukcji stalowych o grubości powyżej 10 mm.


Silniki elektryczne — złom w postaci zużytych, kompletnych siników elektrycznych, a także wymontowanych uzwojeń pierwotnych i wtórnych, agregaty z lodówek. Wolny od dodatkowych /oprócz korpusu/ elementów stalowych typu uchwyty, koła zamachowe, wiatraki itp.


Alternatory — złom z demontażu pojazdów w postaci alternatorów. Wolny od dodatkowych elementów stalowych. Wolny od zanieczyszczeń niemetalicznych.


Rozruszniki — złom z demontażu pojazdów w postaci rozruszników. Wolny od dodatkowych elementów stalowych. Wolny od zanieczyszczeń niemetalicznych.