aluminium

Al. Wióry — złom pod postacią wiórów i ścinek, pochodzący z obróbki mechanicznej aluminium oraz jego stopów.

Al. Puszki — złom pod postacią ALUMINIOWYCH puszek po napojach.

Al. Plastyczne — złom poprodukcyjny i po amortyzacyjny (blachy, płaskowniki, ramy, garnki) pokryty farbą, folią, klejem, smołą itp. maks. do 2 % wagi poszczególnego elementu.

Al. Odlewy — różnego rodzaju odlewy aluminiowe — dopuszcza się 2% zanieczyszczeń.

Al. Spożywcze — (czyste aluminium) złom poprodukcyjny i po amortyzacyjny o zawartości aluminium min. 99%, bez pokrycia farbą, folią, klejem, smołą itp. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych.

Al. Felgi złom aluminium w postaci felg samochodowych i motocyklowych. Złom wolny od stali, innych stopów bez odważników, tulej, zaworów/ i gumy.

Al.z Fe > 2% do 30% — silniki spalinowe, aluminiowe głowice, bloki bez oleju.

Al. Offset — złom offsetowych blach drukarskich o zawartości minimum 99% Al. Wolny od zanieczyszczeń żelazem oraz innymi metalami i stopami. Pochodzący z drukarni.

Al. Sektor — złom pokablowy aluminium energetycznego (linki, szyny energetyczne) o grubości powyżej 2mm. Nieutleniony, wolny od zanieczyszczeń żelazem, innymi metalami i stopami aluminium. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń niemetalicznych oraz zaoliwienia.

Al. Linka — złom pod postacią linki i szyny energetycznej, wolny od zanieczyszczeń żelazem, oraz innymi metalami i stopami aluminium bez rdzenia stalowego. Dopuszcza się śladowe ilości zanieczyszczeń niemetalicznych i powierzchniowe utlenienie.

 

Al. Żaluzje — złom żaluzji okiennych bez sznurków. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych.

 

Al. Dezodoranty — złom pod postacią opakowań ciśnieniowych (poamortyzacja). Wolny od zanieczyszczeń metalicznych (bez Fe), dopuszcza się zanieczyszczenia niemetaliczne do 5%.

 

Al. Folie — złom czystej, niezabrudzonej folii poprodukcyjnej. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych i niemetalicznych.

 

Al. Rolety z pianką — złom rolet z pianką bez prowadnic. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń niemetalicznych.

 

Al. Profile nielakierowane — poprodukcyjny złom kawałkowy w gatunku PA38 o grubości powyżej 0,5 mm. Są to aluminiowe elementy konstrukcyjne regałów, przegród, okien, ścianek działowych czy bram. Niedopuszczalne są zanieczyszczenia lakierem, plastikiem, gumą klejem, pianką itp.

 

Al.Profil lakierowane — poprodukcyjny złom kawałkowy w gatunku PA38 o grubości powyżej 0,5 mm. Są to elementy konstrukcyjne aluminiowe regałów, przegród, okien, ścianek działowych czy bram powlekane lakierem. Niedopuszczalne są zanieczyszczenia plastikiem, gumą klejem, pianką itp.

 

Al. Izoprofil – Poprodukcyjny złom kawałkowy w gatunku PA38 o grubości powyżej 0,5 mm. Są to profile z przekładką termiczną z tworzywa sztucznego w środku profila, głównie używany w produkcji okien. Dopuszczalne są zanieczyszczenia plastikiem, gumą klejem, pianką itp.