SKUP SUROWCÓW

złom pokablowy w postaci odizolowanych przewodów o średnicy powyżej 1 mm, świecący bez widocznych procesów utlenienia. Złom wolny od pobiału, izolacji, lakieru, żelaza, innych metali kolorowych, smarów i zaoliwienia. Bez zanieczyszczeń niemetalicznych.

Świecące elementy : blachy , pręty , płaskowniki , rurki ,przewody o średnicy poniżej 1 mm , bez lakieru , bez widocznych śladów utlenienia.
(kawałkowa) Złom Cu o grubości powyżej 1 mm, typowe elementy: rurki bez pobiały i bez lutowanych końcówek(dopuszcza się lakier), blachy i ścinki blach, płaskowniki, utleniona milberry. . Złom wolny od pobiału, izolacji, lakieru, żelaza, innych metali kolorowych, smarów i zaoliwienia. Bez zanieczyszczeń niemetalicznych.
Złom Cu w postaci drutów nawojowych (po rozbiórce silników) , rurek miedzianych centralnego ogrzewania z elementami pobiału oraz lutowania końcówki. Zanieczyszczenia niemetaliczne mogą występować w ilościach nie większych niż 2%. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń w postaci żelaza czy innych metali i ich stopów.
Miedziane elementy cynowane (pobielane), rurki, linki energetyczne z przewodów.
Wióry Cu powstałe po obróbce elementów miedzianych. Złom musi być wolny od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń metalicznych i niemetalicznych
Złom pod postacią nagrzewnic i chłodnic w całości miedzianych, powinien być wolny od wszelkiego rodzaju wtrąceń metalicznych.
Wiązki samochodowe, kable i przewody z żyłą miedzianą w izolacji z tworzyw sztucznych, gumy, lakieru, papieru nienasyconego, nienasyconych materiałów włóknistych,. Pochodzące z urządzeń przemysłowych i gospodarstw domowych. W postaci nierozbrojonej, z różnego rodzaju osłonami ochronnymi, nie zawierające olejów i tworzyw bitumicznych, powłok olejowych oraz wtyczek. O zawartości elementów miedzianych min. 25%.
Złom Cu powstały po przerobie kabli miedzianych wolny od wszelkiego rodzaju wtrąceń metalicznych i niemetalicznych.
Złom pod postacią wiórów i ścinek, pochodzący z obróbki mechanicznej aluminium oraz jego stopów.
Złom pod postacią ALUMINIOWYCH puszek po napojach.
Złom poprodukcyjny i po amortyzacyjne (blachy , płaskowniki,ramy, garnki)pokryty farbą, folią, klejem, smołą itp. maks. do 2 % wagi poszczególnego elementu.
Różnego rodzaju odlewy aluminiowe – dopuszcza się 2% zanieczyszczeń.
(czyste aluminium) Złom poprodukcyjny i poamortyzacyjny o zawartości aluminium min. 99%, bez pokrycia farbą, folią, klejem, smołą itp. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych.
Złom aluminium w postaci felg samochodowych i motocyklowych. Złom wolny od stali, innych stopów bez odważników, tulej, zaworów/ i gumy .
Silniki spalinowe, aluminiowe głowice, bloki bez oleju.
Złom offsetowych blach drukarskich o zawartości minimum 99% Al. Wolny od zanieczyszczeń żelazem oraz innymi metalami i stopami. Pochodzący z drukarni.
Złom pokablowy aluminium energetycznego (linki, szyny energetyczne)o grubości powyżej 2mm. Nieutleniony, wolny od zanieczyszczeń żelazem, innymi metalami i stopami aluminium. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń niemetalicznych oraz zaoliwienia.
Złom pod postacią linki i szyny energetycznej, wolny od zanieczyszczeń żelazem, oraz innymi metalami i stopami aluminium bez rdzenia stalowego ; dopuszcza się śladowe ilości zanieczyszczeń niemetalicznych i powierzchniowe utlenienie.
Złom żaluzji okiennych bez sznurków. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych
Złom pod postacią opakowań ciśnieniowych (poamortyzacja). Wolny od zanieczyszczeń metalicznych(bez Fe), dopuszcza się zanieczyszczenia niemetaliczne do 5%.
Złom czystej, niezabrudzonej folii poprodukcyjnej. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych i niemetalicznych.
Złom rolet z pianką bez prowadnic. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń niemetalicznych .
Poprodukcyjny złom kawałkowy w gatunku PA38 o grubości powyżej 0,5 mm. Są to elementy konstrukcyjne aluminiowe regałów, przegród, okien, ścianek działowych czy bram powlekane lakierem. Niedopuszczalne są zanieczyszczenia plastikiem, gumą klejem, pianką itp.
Poprodukcyjny złom kawałkowy w gatunku PA38 o grubości powyżej 0,5 mm. Są to aluminiowe elementy konstrukcyjne regałów, przegród, okien, ścianek działowych czy bram. Niedopuszczalne są zanieczyszczenia lakierem, plastikiem, gumą klejem, pianką itp.
Poprodukcyjny złom kawałkowy w gatunku PA38 o grubości powyżej 0,5 mm. Są to profile z przekładką termiczną z tworzywa sztucznego w środku profila, głównie używany w produkcji okien. Dopuszczalne są zanieczyszczenia plastikiem, gumą klejem, pianką itp.
Brąz jest to stop miedzi z cyną lub innymi pierwiastkami, których zawartość miedzi wynosi 80-90% wagowych (tuleje i panwie łożyskowe ,styki ślizgowe,części łożysk, wały.
Złom pod postacią wiórów i ścinek, pochodzących z obróbki różnych gatunków brązów. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń elementami żelaznymi.
Złom w postaci nowych lub używanych płytek wieloostrzowych, frezów i wierteł wykonanych z węglika spiekanego. Czysty, bez lutu.
Złom w postaci blach starych i nowych, także drut, gąska, anoda.
Stopy odlewnicze cynku z dodatkiem głównie Al, np. gaźniki, pompy paliwowe, galanteria meblowa, itp
Złom kawałkowy pod postacią blach, ażurów, ścinek, kształtowników, zlewozmywaków i innych elementów o zawartości Ni powyżej 8 %.
Złom pod postacią garnków, czajników, elementów armatury itd. wykonanych ze stali stopowej Ni 4-8 %. Zanieczyszczenia metaliczne i niemetaliczne do 1%.
Zawory i inne elementy armatury łazienkowej niepobielane, łuski mosiężne pozbawione pocisków i prochu, złom mosiężny pod postacią kawałków lub odlewów, blachy, ażury lub ścinki ,bez powłoki z innych metali .
Zawory i inne elementy armatury łazienkowej pobielane.
Złom z różnych gatunków mosiądzu, pod postacią wiórów lub ścinek.
Złom pod postacią chłodnic. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń w postaci żelaza.
Grzałki Cu lub Ms pozbawione nasadek stalowych. Zawierają ceramikę i stalowy drut oporowy.
Złom pod postacią wężyków mosiężnych.
Złom w postaci blach starych i nowych, także drut, gąska, anoda.
Stopy odlewnicze cynku z dodatkiem głównie Al, np. gaźniki, pompy paliwowe, galanteria meblowa, itp.
Kawałki ołowiu pochodzące głównie z izolacji przewodów elektrycznych a także gąski, blachy, rury itp. w których minimalna zawartość ołowiu wynosi 91%. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych jak również olejów, tworzyw bitumicznych, powłok olejowych, ziemi.
Kawałki ołowiu pochodzące z izolacji przewodów elektrycznych, a także gąski blachy, rury, taśmy do obróbki komina w których minimalna zawartość ołowiu wynosi 91%. Zanieczyszczone olejami. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych.
Złom pod postacią kompletnych akumulatorów ołowianych z elektrolitem.
Chłodnice aluminiowe z rurkami miedzianymi gdzie minimalna zawartość miedzi wynosi 20%.
Złom chłodnic aluminiowych. Nie dopuszcza się zanieczyszczeń metalicznych, zanieczyszczenia niemetaliczne do 1%.
Złom stalowy poamortyzacyjny w postaci elementów konstrukcji cienkich blach o grubości od 0 – 4 mm. + samochody osobowe, dostawcze i autobusy przeznaczone do kasacji jako 80% wartości klasy złomu.
Złom stalowy poamortyzacyjny w postaci lekkich konstrukcji stalowych o grubości od 4 – 6 mm ,odlewy, korpusy żeliwne, armatura przemysłowa.
Złom stalowy poamortyzacyjny w postaci grubych, masywnych konstrukcji stalowych o grubości powyżej 10 mm.
Złom w postaci zużytych, kompletnych siników elektrycznych a także wymontowanych uzwojeń pierwotnych i wtórnych,agregaty z lodówek. Wolny od dodatkowych /oprócz korpusu/ elementów stalowych typu uchwyty, koła zamachowe, wiatraki itp.
Złom z demontażu pojazdów w postaci alternatorów. Wolny od dodatkowych elementów stalowych. Wolny od zanieczyszczeń niemetalicznych.
Złom z demontażu pojazdów w postaci rozruszników. Wolny od dodatkowych elementów stalowych. Wolny od zanieczyszczeń niemetalicznych.